Що краще: стіни або стелажі для зонування кімнати?

Про способи ділити простір за допомогою світла, кольору, подіуму та інших дизайнерських прийомів написано чимало. Вони хороші абсолютно всім, за одним «але»: на жаль ні світло, ні колір не зможуть розділити кімнату на батьківську та дитячу спальні, кабінет і вітальню. Загалом – виділити будь-які два простори, коли приватність важливіше декору. А ось стелажі та перегородки з цим завданням впораються майстерно. Залишилося тільки визначитися, який спосіб зонування підійде під ваші завдання.

Альтернативи в зонуванні

Зонування корисне в двох випадках: якщо у вас дуже маленька квартира, в якій не можна втрачати ні сантиметра, або, навпаки, дуже велика – і площа вимагає осмисленого підходу. Фізично кімнату розділити можна трьома способами: звести перегородку або напівперегородку; встановити розсувні системи та використовувати меблі для зонування.
Зі стаціонарною перегородкою все відносно просто: будь-яка конструкція, навіть зведена з гіпсокартону або скла, повинна бути узгоджена та внесена в план БТІ. У тому числі – і перегородка з внутрішнім вікном.
Розсувна перегородка – навіть якщо ви вмонтовуєте напрямні від стіни до стіни – це не потребує узгодження і дає можливість змінити конфігурацію приміщення без ремонту. Ті ж переваги – у зонування стелажами. Плюс можливість створити систему зберігання «на рівному місці».

Маленька квартира: секрети планування

Зонування кімнати на вітальню і спальню – одна з головних інтер’єрних завдань для власників студій. Цілісна перегородка позбавить вітальню природного світла (це не тільки незатишно, але і заборонено законом), тому вибір зазвичай падає на зонування кімнати стелажами.
Найпростіший і бюджетний варіант – встановити готові відкриті стелажі для зонування кімнати. Плюси прийому – добра інсоляція і багато місця для домашньої бібліотеки, але мінусів теж вистачає. По-перше, серед серійних моделей непросто відшукати стелаж до стелі – це значить, що простір нагорі не буде працювати. По-друге, доведеться монтувати додаткову систему зберігання під одяг (відповідно, шукати для неї місце в об’єднаній вітальні-спальні).

Зонування єдиної кімнати: користь з двох сторін

За радянських часів кімнати в «комуналках» або навіть у власних квартирах, де жила велика родина, запросто перегороджували величезною шафою. Виглядав цей імпровізований дизайн-прийом не дуже – весь час здавалося, що меблі просто стоять не на своєму місці. Щоб створити природний і стійкий образ, обирайте шафу в стилістиці інтер’єру та створюйте «прив’язку» до простору. Це може бути єдність кольору (стіни і дверцята в один тон) або матеріалів: шафа вписана в раму з дерева, яка неодноразово зустрічається в інтер’єрі квартири.
Зонування кімнати на вітальню і спальню шафою – прийом, який легко вдосконалити. Наприклад, зробити шафу двосторонньою, якщо дозволяє площа. Варіанти реалізації – виготовити модель на замовлення або просто поставити дві шафи однакової ширини спинка до спинки.

Студія-трансформер

Зонування на вітальню і спальню можна організувати і «дорогим» способом: встановити мобільні перегородки з вбудованими системами зберігання. Стелажі для такої кімнати можуть рухатися за направляючими або навіть обертатися навколо своєї осі – залежить від того, наскільки відкритою ви готові бачити спальню.

Розмірний ряд – під різні завдання

Кімната з низькими стелями та шафа: як «потрапити» в розміри та дотримати правильні пропорції? Чим нижча ваша вітальня-спальня, тим вищий й тонший має бути стелаж. Давно не секрет, що вертикальні лінії витягають кімнату вгору – і справляються з цим завданням не тільки шпалери з принтом, але й шафи.
Важливий нюанс – глибина стелажа для зонування кімнати. Стандартна глибина шафи з розсувними дверями – 60 см. Заради економії місця можна «стиснутися» до 40, але комплектувати торцевою штангою.

Стелаж-перегородка для прихожої

Стандартна висота шафи для прихожої рідко перевищує 278 см – можливий, але не найпривабливіший варіант дизайну для квартири з високими стелями. Щоб витягнути стелаж для зонування кімнати та передпокою вгору, доведеться замовляти антресолі як самостійні модулі або робити високу шафу на замовлення. Оптимальні варіанти: шафа, вбудована в нішу з гіпсокартону та підшита до стелі за допомогою декоративного молдингу, або шафа-купе.
Якщо стеля закрита листом гіпсокартону, обирайте шафу-купе з дверима підлогового кочення: все навантаження піде на підлогу, і вбудована шафа буде виглядати звичним чином. Складніші справи з натяжним покриттям: із зрозумілих причин закріпити до такої поверхні шафу неможливо. Зазвичай шафу-купе монтують у базову стелю ще до установки натяжної конструкції: у цьому випадку каркас натяжної стелі буде кріпитися безпосередньо до шафи, без проміжків.
Крім висоти важливо передбачити й оптимальну глибину меблів: 45 см буде цілком достатньо для верхнього одягу, якщо ви згодні на торцеву штангу. Для поздовжньої доведеться передбачити всі 60 см. Робити шафу ще заради економії місця – собі дорожче: наприклад, якщо глибина становить 36 см, то взуття 43 розміру всередині вже не поміститься.

Зонування невеликої кімнати на спальню і кабінет

Зазвичай стіл ставлять біля вікна, але іноді планування квартири не залишає на це шансу. Як у такому випадку розділити кімнату на дві зони? У прикладі на фото стелаж невеликої ширини примикає до спального місця на подіумі, а над столом передбачено порожній простір. Тут завжди вистачає сонячного світла та місця для руху, адже кімнату не захаращують масивні меблі.
Велика квартира: виділяємо функціональні зони
У просторих приміщеннях питання зберігання зазвичай стоїть не так гостро, а меблі для зонування грають, скоріше, декоративну роль.
Зонування кімнати стелажами дозволяє також розділити вітальню на зону відпочинку та кабінет. Найкраще із завданням впораються відкриті стелажі: оточивши робоче місце глухими шафами в стелю, ви відчуєте себе в ізоляції – не кажучи вже про недостаток сонячного світла.
Іноді в хід йде стелаж-драбинка для зонування. Це вдале рішення для витягнутих приміщень з активним дизайном: стелаж делікатно ділить студію на вітальню і їдальню, при цьому легка конструкція з книжковими полицями і квітами, не перевантажує простір.

Зонування кімнати шафою: виділяємо ванну та гардеробну

Зазвичай гардеробну при спальні облаштовують власною легкою перегородкою, але цікавий результат дає і зонування кімнати шафою-купе. За глухими розсувними фасадами одяг не збирає пил, при цьому вбиральню можна не закривати повністю.
Велика площа квартири дозволяє організувати виділений блок майстер-спальні з гардеробною та окремою ванною кімнатою. Як відокремити спальню від ванної? Зазвичай у хід йдуть ефектні скляні перегородки з текстильним маскуванням, але впораються із завданням і стелажі. Завдяки скляній задній стінці книгам і сувенірам не загрожує вогкість, а відкриті полиці не заважають природній інсоляції.
Стелажі для спальної кімнати можуть проектуватися і з глухими фасадами. В цьому випадку меблі розумно «підстрахувати» перегородкою з боку санвузла: зонування кімнати не постраждає через декілька зайвих сантиметрів, проте меблі не будуть розбухати від надлишку вологи. Не кажучи вже про те, що на задню стінку шафи керамограніт не покладеш, а на стаціонарну перегородку – цілком.

Стелаж-перегородка для дитячої

У просторій дитячій кімнаті логічно виділити декілька функціональних зон – для навчання, сну, гри – щоб дитина могла час від часу «переключатися». Щоб розділити дитячу спальню за допомогою шафи, підійде і модель-купе, і відкритий стелаж. Другий варіант підходить і для витягнутих по формі приміщень: відкриті полиці добре пропускають світло в глибину кімнати. 
Стелаж-перегородку для зонування дитячої кімнати можна організувати й уздовж приміщення. Цілісна конструкція переходить зі стіни на стелю, потім – на протилежну стіну, створюючи майже десять полиць для книг та іграшок. При цьому простір залишається візуально єдиним і вільним для гри.
Крім того, стелаж у дитячій дозволяє експериментувати з дизайном: полички-будиночки різної висоти оживляють мінімалістичний інтер’єр і напевно сподобаються маленькому власнику кімнати.

Зонування кімнати неправильної форми

Вітальня-спальня і кабінет у квартирі неправильної форми – виклик, але не вирок. Зонування кімнати за допомогою оригінального стелажа – внизу меблева група, вгорі скло – дозволяє надати вітальні форму прямокутника, а робочий стіл розташувати в трикутній секції. «Екстремальний» варіант стелажу – спеціально спроектована на замовлення композиція, але досягти такого ефекту дозволяє і звичайний довгий стелаж невеликої глибини. Кут, який утворюється між стіною і боковиною стелажа, можна закрити декоративною накладкою.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.