Мешканці будинків з лічильниками платитимуть менше за опалення!!!

Установка в будинку лічильника тепла і індивідуального теплового пункту (ІТП) дозволяє знизити рахунки за опалення на 30%, повідомила прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіон) з посиланням на віце-прем’єр-міністра — міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка.
«Практика показує, що за рахунок енергоефективних заходів можна досягти значно менших комунальних платежів. Наприклад, установка лічильника тепла і ІТП дозволяє знизити платежі домоволодіння за опалення на 30%, а це близько 400 грн. з кожної квартири щомісяця», — цитує Зубко прес-служба.
Він підкреслив, що після установки лічильника споживач буде отримувати рахунки тільки за реально спожиті ресурси, а не за встановленими показниками і нормативам.
«Облік дозволить контролювати енергоспоживання, стимулювати до економного використання тепла і води, енергоефективності. І так буде впливати на зменшення комунальних платежів», — сказав Зубко.
Відзначається, що, згідно з прийнятим законом про комерційний облік теплової енергії, гарячої та холодної води, зобов’язання по встановленню будинкових приладів обліку покладено на постачальників теплової енергії або води.
«Той зобов’язаний встановити лічильники тепла протягом року, а води — за два роки. Якщо він цього не зробить, на нього, а не на споживача, держава буде накладати штрафи», — сказано в повідомленні прес-служби.
Довідка:
22 червня Рада прийняла закон про комерційний облік комунальних послуг.
Даний закон передбачає обов’язкову установку будинкових приладів обліку (лічильників) споживання теплової енергії, гарячої та холодної води в нежитлових (до 1 жовтня 2017 року) і житлових (до 1 жовтня 2018 роки) будівлях.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.