Купити квартиру з готовим ремонтом або робити його самому?

Купівля квартири — важлива і відповідальна справа. При покупці квартири в першу чергу необхідно звернути увагу на документи і «історію» квартири, а також на чистоту та охайність під’їзду, дізнатися чи проводилася перепланування і узаконена вона. Але так чи важливий ремонт? Може бути краще придбати «вбиту» квартиру і зробити в ній ремонт на свій смак?

«Вбита квартира»:  чи можна заощадити, купуючи таку квартиру або ремонт в такій квартирі обійдеться набагато дорожче?

На запитання відповідає Марія Літинецька, керуючий партнер «Метріум Груп»: «Заощадити кошти, купивши «вбиту» квартиру, дійсно можна. Все залежить від конкретного випадку, але така можливість аж ніяк не є міфом. Однак, ймовірна вигода визначається тим, наскільки великий ремонт передбачає покупець. Якщо він в будь-якому випадку планує повністю переробляти квартиру, то, можливо, має сенс придивитися саме до «вбитих», адже на них часто роблять значні знижки. »

Олексій Шленов, виконавчий директор «МІЕЛЬ-Мережа офісів нерухомості» вважає дещо інакше: «Якщо ви купуєте квартиру, що вимагає капітального ремонту, то йому навряд чи вдасться заощадити. Така квартира зажадає серйозних фінансових вкладень (як для придбання матеріалів, так і для оплати праці будівельних бригад). До речі, вибираючи будівельну бригаду, потрібно пам’ятати, що доведеться контролювати весь процес, щоб уникнути неприємних сюрпризів надалі. Трохи заощадити вдасться, якщо проводити ремонт своїми силами, але в будь-якому випадку на це потрібен певний час, і якщо придбана квартира — єдине житло, то доведеться або жити з ремонтом, або тимчасово знімати іншу квартиру »

Дмитро Овсянников, директор компанії «Іпотека»:  «Стикаючись з «вбитими квартирами», прийшов до висновку, що просто так «вбитих квартир» не буває. Як правило, це квартири алкоголіків чи наркоманів. У неблагополучній квартири, як правило, і в документах не все благополучно. Чи варто ризикувати, купуючи квартиру відсотків на 10 нижче середньої ринкової ціни по району, з ризиком втратити і гроші, і квартиру через її «історії» або витратити місяці, а то й роки життя в судах? Економія при покупці «убитої квартири» може вийти покупцеві боком, а тому, я б не робив ставку на «вбиту квартиру».

Чи дійсно так важливий ремонт при виборі квартири чи потрібно звернути увагу на інші речі?

Керівник департаменту міської нерухомості компанії «Стройтрест-Нерухомість» Світлана Біріна: «Покупці переробляють ремонт« під себе », тому цей фактор не так вже й важливий. Виняток становлять ті покупці, які не хочуть обтяжувати себе клопотами і намагаються відразу знайти підходящий варіант по дизайну і обробці. Однак потрібно зазначити, що смаки та уподобання людей за останній час серйозно змінилися, а ринок досі сповнений пропозиціями з ремонтом радянської епохи».

Дмитро Овсянников«На ремонт квартири пропоную звертати увагу далеко не в першу чергу. Набагато важливіше «юридична чистота» документів. На жаль, більшість покупців квартир на документи увагу звертають, але десь після транспортної доступності, виду з вікон і стану квартири. Ріелторам доводиться прикладати багато зусиль, відмовляючи клієнтів від квартир в хорошому стані, але з поганими документами ».

Як бути, якщо покупець хоче купити квартиру і відразу в ній жити. Чи варто шукати квартиру з ремонтом?

Марія Літинецька: «Повністю готова квартира має на увазі можливість оселитися в ній практично відразу, і саме це приваблює багатьох клієнтів».

Дмитро Овсянников«Шукати квартиру з хорошим ремонтом навряд чи варто з кількох причин:

— найчастіше, свіжий ремонт роблять, щоб приховати якісь недоліки квартири;

— на продаж якісно не роблять: плитки в свіжому ремонті, зробленому «на продаж», як правило, починають відвалюватися в перші дні після покупки.

— навіть якщо ремонт дійсно зроблений якісно, ​​можна не вгадати з колірною гамою: покупцеві може бути не затишно жити в квартирі, наприклад, з рожевими шпалерами або стелями кольору хакі. Ремонт може бути якісний: ламати шкода, а жити в такій квартирі — не затишно.

 (З власного досвіду пам’ятаю: коли купив квартиру, в ній була зелена ванна, в якій я відчував себе як жаба в болоті. Тому, відразу ж після покупки, я виламав ванну, і встановив звичайну, білу. Але ремонт санвузла потягнув за собою ремонт коридору , кухні і всіх кімнат).

— за ремонт продавці роблять націнку, щоб компенсувати вартість ремонту: часто можна купити квартиру без ремонту і зробити ремонт на свій смак: і дешевше, і так, як самому подобається.

На мій погляд, ідеальний варіант — це, так званий «бабусин ремонт», зроблений років 20 назад: і жити можна якийсь час, і ясно, що свій ремонт потрібно буде зробити, і в ціні квартири немає націнки «за ремонт».

А взагалі, при виборі квартири, пропоную звертати першочергову увагу на те, що не можна змінити: на розташування будинку, на стан під’їзду, на те, щоб вікна не виходили на смітник (щоб не прокидатися під веселі крики прибиральниць і гуркіт сміттєвих баків). Потрібно з’ясувати, наскільки благополучні сусіди (з боків, зверху і знизу). А ремонт у власній квартирі — завжди можна зробити такий, як сподобається саме Вам. »

Як прискорити продаж квартири?

Уже другий рік на вторинному ринку нерухомості відчувається вплив кризи. У наявності низький попит, який пояснюється завищеними цінами, які хоче отримати продавець, і дорожчою іпотекою в порівнянні зі ставкою в новобудові. В результаті попит приблизно на 15% менше пропозицій. І все ж продажі відбуваються, але повільно. Як же прискорити цей процес??

Є кілька варіантів, як прискорити продаж квартири:
1. Звернутися до хорошого ріелтора, адже він, на відміну від власника, краще знає стан ринку. Можна довго-довго чекати відповідного покупця, але якщо хочете продати, доведеться коригувати ціну. Тим більше ціни, на думку фахівців, і далі будуть знижуватися. Крім того, у ріелторів може бути вже готова база клієнтів, і серед них можуть бути люди, які чекають певного, в вашому випадку вашого району.
2. Встановити вартість квартири на 3-5% вище ринкової, щоб не викликали сумніви у покупця щодо занадто низької ціни, а ці відсотки залишити на торг.
3. Рекламу, оголошення про виставлення на продаж, потрібно зробити таку, щоб була в ньому якась загадка, зацікавлена людину обов’язково зателефонує. Виділені фоном, шрифтом оголошення читаються в першу чергу.
4. Заздалегідь замовити технічний і кадастровий паспорти, тобто бути готовим негайно приступити до операції — будь-які затягування можуть відштовхнути ймовірного покупця.
5. В оголошенні написати про стан житлової площі — в гарному стані, вимагає косметичного або серйозного ремонту. Але не робити косметичного ремонту, якщо квартира виставлена на продаж. Не витрачайте час і гроші, це тільки збентежить іншу сторону. На практиці, є люди, які хочуть переробити житло повністю на свій смак і їх влаштує такий стан.
Висновок, якщо хочете прискорити продаж квартири, підійдіть до справи виважено.

Як не одержати нову квартиру зі старими трубами або взагалі без них??

Вибираємо перевіреного забудовника і перевіряємо документи

Квартира в новобудові, як кіт у мішку. Протікають балкони, тонкі стіни, старі труби, дешеві вікна і двері – це лише частина сюрпризів, які можуть очікувати новоселів. За часів будівельного буму українці охоче інвестували на етапі будівництва, особливо не вникаючи в нюанси внутрішнього устрою будинку. Найчастіше інтерес обмежувався якістю обробки власної квартири: на внутрішньобудинкові комунікації і «начинку» стін увагу мало хто звертав. 

І, як показав час, – дарма: протікання стиків на балконах і лоджіях, холодні стіни, неякісні оздоблювальні матеріали, дешеві вікна замість обіцяних енергозберігаючих та непрацюючі комунікації – всі ці проблеми мешканцям доводиться вирішувати самостійно. Але ці проблеми – видимі. А приховані проявляють себе в першу ж зиму: в квартирах холодно, а рахунки за опалення вище, ніж в сусідній хрущовці. 

Як не потрапити в халепу тим, хто вирішив вкладати в будівництво? Відповідь проста: вибирати надійного забудовника і правильно оформляти документи при прийманні об’єкта. 

Новий дім зі старими трубами 

Будівельні проекти на стадії розробки і затвердження відповідають всім нормам. Порушення зазвичай починаються на етапі будівництва, стверджують юристи, що працюють з позовами інвесторів новобудов. Причина банальна: бажання забудовників знизити витрати і підвищити доходи. Наскільки якісні будматеріали будуть закуплені, залежить від совісті замовника або генпідрядника та їх відношення до репутації компанії. А дозволити недбалість забудовники можуть з двох причин: через нечітко прописане будівельне законодавство і відсутності у покупців досвіду інвестування. Адже часто люди не знають, які документи на матеріали потрібно вимагати у забудовника. Але навіть якщо раптом ви виявили проблему вже після покупки квартири, не опускайте руки і відстоюйте свої права. 

В експлуатацію: введений без газу і тепла

Є безліч прикладів, коли мешканцям здавали вдома з непрацюючими комунікаціями і незавершеними будівельними роботами. 

Більшість новобудов були побудовані на початку 2000-х, коли одним з головних завдань була швидкість зведення. Питання якості далеко не для всіх забудовників були пріоритетними. При розрахунку вартості житла закладати гроші на рішення «паперових питань», а за неякісну роботу розплачувалися майбутні власники квартири.Це згодом оберталося проблемами: в кращому випадку, витрати обмежувалися дрібним ремонтом – поклейкой нових шпалер, фарбуванням стін. А в гіршому випадку через будівельні недоробки, тонкі стіни або вікна доведеться в майбутньому переплачувати за опалення: неякісно утеплені конструкції споживають на 50% більше енергії. 

Чого коштує економія на якості

«Що стосується заміни матеріалів в новобудовах: якщо на об’єкті є шахрайство згрошима, там шахраюють і з будматеріалами. І чим більше проводять реформ, які «полегшують «будівництво, тим сильніше стає корупція, — говорить Іван Салій. — Нинішняекономічна ситуація змушує забудовників самостійно контролювати якість і матеріалів, іробіт «. 

«Лабораторій, які проводять експертизу, дуже мало, і не кожен інвестор може собі такедороге задоволення дозволити, — підтверджує і представник прес-служби «Конфедераціїбудівельників України» Анна Ковцуняк. — А багато що залежить не тільки відбудматеріалів (їх термінів виготовлення, умови зберігання), а й безпосередньоговикористання під час будівництва. Тому добросовісні забудовники самі за цимстежать». 

З певними видами будматеріалів дійсно дурити складніше: наприклад, бетон,якість якого гарантує завод, виливається в фундамент і стіни каркасно-монолітного будинку прямо з машин. Але при бажанні завжди можна знайти, щоздешевити. 
«Часто виникають проблеми з зовнішнім утепленням — замість будівельного пінопластувикористовують той, який призначений для упаковки, а не для утеплення будівель. Аленайчастіше економлять на віконних і дверних блоках, встановлюючи більш тонкі рами ізвичайні склопакети замість енергозберігаючих, — каже Іван Салій. — Моя рекомендаціямешканцям — домовлятися про якісні матеріали. Додавши лише 20% до їх ціною, врезультаті отримаєте плюс 80% енергоефективності». 

Мінімізувати ризики можна

З чого будується будинок, перевірити в процесі його зведення не так просто. Для цьогомало потрапити на будмайданчик — потрібно ще знати, які матеріали закладені в проектіі чи відповідають вони закупленим. Але і в таких умовах мінімізувати ризики все жможна. Орієнтуватися при виборі новобудови потрібно на порядність і репутаціюзабудовника: з падінням попиту на первинне житло деякі компанії почали даватипокупцям гарантії на якість будівельних матеріалів і робіт. 

Крім того, багато забудовників після здачі будинку в експлуатацію продовжуютьйого обслуговувати, створивши власний ЖЕК. Це може бути додатковим плюсомЖК, оскільки в такому випадку будівельній компанії невигідно залишатинедоробки — адже в підсумку їй доведеться їх виправляти. 
Якщо виникають сумніви в якості використаних матеріалів, можна їх розвіяти абопідтвердити, замовивши будівельно-технічну експертизу квартири у фахівця. Перевіркана відповідність збудованого будинку проекту і вимогам будівельних норм і правил будекоштувати від 1,5 тис. грн. 

За даними Держстату, зараз в Україні за рахунок населення будується 99,7% житла.Тому покупці стають більш грамотними і починають самі контролювати процесбудівництва будинку, в який вони вклали свої заощадження. Мешканці створюютьОСББ, житлові кооперативи, і потім його представники стежать за процесом зведення будинку, відвідуючи безпосередньо будмайданчик. 

Поради юриста 

Єдиний документ, який свідчить, що покупець задоволений станом житла, — актприйому-передачі квартири. Якщо інвестор все-таки вирішив прийняти житловий об’єкт,в якому були виявлені дефекти, то в акті потрібно окремо зазначити, що квартираприйнята з недоробками, і чітко прописати, з якими саме. Представник забудовникаставить позначку, що він приймає складений «дефектний» акт. 

«До підписання документа про прийняття учасник пайового будівництва або покупець при огляді квартири має право вимагати від забудовника або продавця складання акту, в якому вказується невідповідність об’єкта нерухомості умовам договору, і відмовитися від підписання передавального акта до задоволення забудовником пред’явлених вимог, – пояснює Тетяна Лежух, адвокат , директор ЮК «Лежух і партнери». – З досвіду можу сказати, що недоліки зазвичай ліквідують упродовж розумного, об’єктивно необхідний для їх усунення термін, котори покупець призначає в претензії. Це в тому випадку, якщо інший порядок не визначено договором. Якщо ж забудовник довго не діє – ви можете звернутися до суду». 

Важливо знати: максимальний гарантійний термін, протягом якого забудовник абосамостійно, або перерахувавши кошти експлуатуючій організації, зобов’язаний усуватибудівельні недоробки, становить десять років. Потрібно враховувати, що забудовник ненесе відповідальність за дефекти, виявлені після гарантійного терміну, — якщо доведе,що вони є наслідком нормального зносу, порушення обов’язкових вимог до процесуексплуатації або з’явилися в результаті неналежного ремонту, проведеного власникомквартири. 

У разі, якщо неполадки проявилися після закінчення гарантійного терміну, покупець може звернутися до експлуатуючої організації з заявою про обстеження його квартири на предмет встановлення факту будівельних недоробок. Наприклад, неправильне підключення або функціонування системи водопостачання, водовідведення, опалення, відсутність або неправильна робота квартирних приладів обліку води та електроенергії, установка загальної системи опалення замість індивідуальної і т.д. Також власник квартири може звернутися безпосередньо до забудовника з вимогою провести обстеження квартири і скласти відповідний акт.

Що поставити в квартирі: ванну чи душ?

Маленькі ванні кімнати в квартирі. Що вибрати ванну або душ?

Займаючись облаштуванням ванної кімнати, багато хто задається питанням, що вибрати: душову кабіну або ж традиційну ванну. Це питання тільки на перший погляд здається легким. Якщо ж заглибитися в суть, тоді рішення прийняти не так просто, як може здатися. Звичайно, сучасні тенденц

ії підказують, що душова — найкращий варіант. Однак є достатня кількість людей, які обожнюють приймати ванну. Тому вибір ще й індивідуальний. 

Отже, варто розглянути переваги та недоліки кожного варіанту, щоб розібратися, що краще. Безумовно, при цьому варто керуватися і відгуками тих, хто користується ванною або кабіною.

Функції душових

Почнемо з функцій цього пристрою.

 1. «Тропічний душ». Популярна зараз можливість імітації літнього дощу. Завдяки спеціальній насадці створюється безліч бризок, які приємно покривають тіло. Хороша процедура, особливо перед сном. Це явна перевага кабін.
 2. Контрастний душ. Автоматично подається то холодна, то гаряча вода. Це гарна ранкова стимуляція організму до активних дій протягом дня. І тут душові отримують перевагу.
 3. «Турецька лазня». Завдяки створенню в пристрої високої температури і стовідсоткової вологості кожен бажаючий може фактично побувати в турецькій лазні. Така функція покращує самопочуття, зміцнює імунітет, виводить токсини. Ванна, звичайно, не представить такого ефекту.
 4. Гідромасаж. Ще одне функціональне перевага кабін. Безумовно, сучасні ванни володіють таким же ефектом, однак він відбувається під водою. Так чи інакше, але подібна можливість чудово впливає на тіло, знімаючи втому. Завдяки направляються струмків води можна впливати на різні частини тіла.
 5. Ароматерапія. Завдяки наявності ємності з аромамаслами в кабіну може подаватися пар з корисними речовинами, з приємним ароматом.
 6. Підсвічування. Завдяки наявності безлічі світильників освітлення виходить рівномірним і ненапружуваних. При цьому струмені води можуть забарвлюватися в різні кольори. Такий візуальний ефект не тільки виглядає красиво, але і покращує настрій.

Переваги душових кабін

 • Оперативність. Щоб прийняти душ, досить відкрити воду, для ванну ж потрібно набирати, а значить, витрачати час.
 • Комфорт використання. Щоб потрапити в кабіну, немає необхідності долати високі бортики. При цьому поверхня піддону неслизькою.
 • Затопити сусідів або навіть намочити килимок у ванній кімнаті практично неможливо, якщо дверцята зачинені, а установка виконана герметично.
 • Можуть бути оснащені сидінням, що особливо актуально для людей похилого віку.
 • Якщо використовувати модель з глибоким піддоном, можна купати дітей без великих витрат води.
 • Функціональна оснащеність: радіоприймач, гучний зв’язок, гідромасаж та інші можливості.

Недоліки душових кабін

 • Не можна полежати, на відміну від ванни.
 • Для видалення сильного забруднення потрібно більше часу і сил.
 • В деяких випадках, якщо у водопроводі недостатній тиск, функція гідромасажу може бути недоступною.

Переваги ванн

 • Відмінно підходять для загартовування та купання маленьких діток.
 • Після важкого робочого дня відмінно змиває весь бруд.
 • Можна купуватися у воді з корисними для здоров’я травами, що дуже корисно для організму.
 • У ванні можна релаксувати, набратися сил, додавши у воду морської солі або аромамасла.

Недоліки ванн

 • Потрібно істотний витрату води.
 • Потрібна більша площа.

Компроміси

Що вибрати: душову кабіну або ванну? Для відповіді на таке питання слід зважити безліч чинників. І тут слід врахувати основні моменти, характерні для наших умов. Наприклад, наявна площа ванної кімнати. Багато в чому цей показник визначає вибір. Адже не секрет, що в багатьох квартирах все ще залишаються маленькі санвузли. І тут варіант один — душова кабіна. Однак, як радять професіонали (і їм варто довіряти), краще вибирати в першу чергу ванну, а якщо не виходить її встановити, тоді — кабіну. Ванна, по суті, може виконати майже всі функції душової, проте кабіна не зможе бути повноцінною ванною. Це точно.

Звичайно, ідеальний варіант — велике приміщення. Тоді там можна розмістити і ванну, і душову. Вигода буде подвійною. І для кожного випадку буде підходити свій пристрій. Якщо захочеться поплавати — користуємося ванній, якщо хочеться побувати в турецькій лазні — кабінкою. І так далі.

Як швидко утеплити квартиру?

Насправді утеплити квартиру за лічені дні можна, піде на це не так вже й багато грошей.

Отже, перше, що потрібно зробити, це замінити старі радіатори опалення на нові. Добре віддають тепло алюмінієві та чавунні батареї. Якщо у вас стоять старі залізні, з невеликою кількістю секцій — замініть їх на нові.

Що робити, якщо батареї гріють недостатньо добре, щоб забезпечити комфортний рівень температуриу квартирі? Звичайно, можна викликати сантехніка або задуматися про заміну радіаторів опалення,проте спочатку краще спробувати вирішити цю проблему самостійно за допомогою простих і доступних методів.

Чистка батареї

Такий простий спосіб, як чищення батареї, зможе в деякій мірі підвищити коефіцієнт тепловіддачі. Вся справа в тому, що  шар з пилу і бруду негативним чином позначається на роботі радіаторів опалення, знижуючи її ефективність.

Також варто перевірити, чи всі секції батареї однаково прогріваються. Якщо одна або кілька відділеньзначно відрізняються по температурі від інших, то, швидше за все, проблема полягає в тому, щобатарея засмітилася зсередини. В даному випадку необхідно викликати додому фахівця, який, використовуючи спеціальні інструменти, проведе чистку і поверне циркуляцію гарячої води всередині батареї в нормальне русло.

Збільшення площі батареї

Підвищити рівень тепловіддачі можна, збільшивши площу батареї — тепло по кімнаті будепоширюватися більш рівномірно і приміщення почне зігріватися швидше. Зробити це можна такимспособом — надіньте на радіатор центрального опалення металевий кожух, що перевершує за розміромсаму батарею. Що стосується матеріалу металевої пластини, то в першу чергу слід звернути увагу наалюміній, так як даний матеріал володіє високими показниками теплопровідності.

Штучна циркуляція повітря

Щоб тепле повітря швидше переміщувався углиб приміщення, поруч з батарей можна встановитивентилятор, який буде забезпечувати найбільш ефективну циркуляцію повітря, не даючи йому охолонути раніше, ніж він досягне віддалених ділянок кімнати.

Ізоляція стіни за батареєю

Даний спосіб вважається найбільш дієвим, а в поєднанні з попередніми методами може дати і зовсімвражаючий результат. Так, чим більше різниця в температурних значеннях між батареєю і стіною за нею, тим більшою буде втрата тепла, так як основна його частина буде вбиратися в холодну стіну. Це досить поширена проблема, оскільки радіатори центрального опалення найчастіше розташовуютьсяпід вікнами, які знаходяться на зовнішніх стінах будівлі, а вони, як відомо, найхолодніші. Для того щобтепло йшло в кімнату, а не в стіну, необхідно провести теплоізоляцію стіни за батареєю.

Після заміни батарей опалення займіться заміною вікон. Будь-які пластикові вікна на сорок процентів втримують тепло в квартирі. Попросту вони не дають теплу з кімнати виходити на вулицю.

Утепліть стіни, наклеївши тонкий рулонний пінопласт. Зверху шпалери. Таке утеплення на два градуси (гарантовано) підніме температуру в квартирі. На підлогу можна постелити килими з великим ворсом, це утеплить підлогу.

Як вибрати розмір керамічної плитки для стін?

Облицювання стін керамічною плиткою – оптимальне рішення для багатьох приміщень. Давно залишилися в минулому часи, коли ванну кімнату та кухонний фартух викладали прямокутною плиткою з візерунком. Сьогодні плитку випускають не тільки різних кольорів і з різним малюнком, але і будь-якого розміру та форми – від дрібної мозаїки, до величезних листів керамограніту. За допомогою плитки можна візуально збільшити приміщення і розставити цікаві акценти, а можна – зіпсувати інтер’єр. Як розібратися, які розміри настінної плитки підходять для ваших завдань?

Які розміри настінної плитки бувають

Для початку давайте розберемося, які взагалі розміри плитки бувають. Відповідно до Держстандарту, дрібною вважається плитка з розміром сторони до 150 мм – це мозаїка, кабанчик або «квадрати» невеликої площі. Ширина та довжина стандартної плитки не перевищують 600 мм. Плитка більшого розміру вважається великофарматною – зазвичай її укладають майже без швів і називають ректифікованою. Втім, класифікація ця умовна. Взяти хоча б популярну вузьку горизонтальну плитку: по ширині вона «дрібна», по довжині – «великоформатна», та й у цілому зовсім не тягне на стандарт.

Вибираємо плитку: на що звертати увагу

1. На площу облицювання
Кухонний фартух легко викласти дрібною плитою, а ось з ванною такий номер не пройде: мозаїку або кабанчик доведеться комбінувати з фарбуванням або плиткою більшого формату. Інакше стіни будуть «тиснути», і перебувати в такій ванні буде не дуже приємно.
Для маленької ванної краще вибирати середньоформатну плитку. Велику доведеться багато нарізати, огинаючи кути й стояки – це не тільки не естетично, а й економічно невигідно.
Якщо стандартна квадратна плитка викликає приступ зневіри, зверніть увагу на горизонтальні елементи. Кольорові, під деревину, з імітацією каменю – такі колекції представлені у багатьох виробників, до того ж горизонтальну плитку набагато простіше красиво нарізати.
А ось у великому приміщенні плитка стандартного розміру може «загубитися». Тут стане в нагоді великий формат і «безшовний» спосіб укладання, у якого є свої нюанси – пізніше ми про них поговоримо.
2. На бюджет
Порівнювати вартість плитки різного формату непросто: можна вибрати недорогу плитку, але використати половину запасу на підрізи, або взяти ширше й подорожче – і плитка ляже так, ніби ванну збудували спеціально під спосіб укладання. В середньому дрібна декоративна плитка й великий формат дорожчий, ніж стандарт. Наприклад, ціна великоформатних облицювальних матеріалів приблизно на 20-30% дорожче через додаткову обробку.
Складаючи кошторис, враховуйте вартість не тільки плитки, але й суміші для укладання. Наприклад, щоб викласти мозаїчне панно, потрібна дорога двокомпонентна епоксидна затирка. До того ж різати мозаїку не можна, так що простінок доведеться або коригувати будівельним способом, або змиритися з декоративною накладкою.
3. На можливість швидкої заміни
Тріснула плитка? Буває. Якщо мова йде про дрібні або стандартні елементи, то у вас точно залишилося декілька плиток у запасі, і вставити новий елемент замість тріснутого не складе труднощів.
З великою плиткою складніше: якщо пошкоджений елемент розміром 600х600 мм, «голою» залишиться половина стіни. «Полотна» такого розміру в міській квартирі зберігати, як правило, ніде – а значить, на заміну доведеться купувати цілу коробку, за умови, якщо вашу плитку не зняли з виробництва. На етапі вибору обробки мало хто малює перед собою такі апокаліптичні картини, але факт залишається фактом: іноді через одну пошкоджену плитку великого формату доводиться робити новий ремонт.

Як укладати плитку на стіну в залежності від формату

Укласти плитку на стіну – майже ювелірна майстерність, і єдиного ідеального алгоритму не існує. Головне правило – викреслити стіни і спробувати різні сценарії укладання на папері або в спеціальній програмі, з огляду на товщину швів. Саме цей крок допоможе визначитися з форматом плитки: іноді досить вибрати облицювальний елемент потрібної ширини, щоб обробка виглядала, як влита.
Найпростіший, «дідівський» спосіб, як класти плитку на стіну – починати від кута й різати фінальний елемент. Сьогодні це, мабуть, найбільш не популярний сценарій, адже можуть виявитися підрізи шириною в два або три сантиметри. Втім, якщо підріз не привертає уваги – наприклад, прихований за душовою шторкою або меблями – спосіб має право на існування. Головний плюс цього способу – економія на роботах: з таким укладанням впорається навіть будівельник з невисокою кваліфікацією.
Другий спосіб – зробити два кутових підрізи по краях. В ідеалі ширина підрізу повинна бути більше половини плитки, щоб композиція виглядала цілісно.
Третій спосіб, як правильно класти плитку на стіну – для перфекціоністів: потрібно з’ясувати, скільки цілих рядів поміщається на стіні, потім «прибрати» один і відцентрувати ті, що залишилися – так по краях вийдуть естетичні широкі підрізи. Витрата матеріалу буде більшою на декілька метрів, але за мірками бюджету на ремонт – це дрібниці.
Швидше за все, у вашій ванній є виступ від інсталяції та сантехкороб. Саме на ці нюанси варто звернути увагу, вибираючи ширину плитки. На таких поверхнях найкраще помітні промахи при укладанні: іноді стінку простіше добудувати до потрібної ширини, ніж все життя «милуватися» некрасивими підрізами. А якщо на видному місці розташований ревізійний люк, формат плитки краще підібрати під його розміри.
Підрізати плитку, швидше за все, доведеться і по довжині. Тут порада одна: вкорочувати плитку з того боку, де вона менше впадає в очі. Як варіант, можна використовувати широкий бордюр або комбінувати плитку зі смугою фарби. Іноді контрастні поєднання дають цікавий візуальний ефект і навіть візуально піднімають стелю.

Товщина плитки має значення

Товщина настінної плитки – параметр, про який часто забувають. Зазвичай вона становить від 4 до 9 мм, але існує і компактна плитка – її використовують для створення панно, нарізають на сектори або викладають один плитковий шар поверх іншого.
Головний підводний камінь – товщина плитки з урахуванням клею. Уявіть, що ви замовили ванну для встановлення в нішу або маленький санвузол, але забули врахувати товщину плитки та клейового шару. В цілому ніша зменшитися всього на декілька сантиметрів – але і цього деколи досить, щоб ванна не стала у відведений простір.
Шар розчину залежить від розміру облицювання і становить від 4 до 8 мм: чим більша плитка, тим товстіший доведеться наносити клей. Занадто старатися теж не варто: шар буде довго сохнути й може почати розшаровуватися.

Якого розміру повинні бути шви

Традиційно вважається, що нормальна ширина міжплиточного шва – 2-3 мм, але це твердження легко оскаржити. Так, плитку великого формату намагаються укладати майже без швів, а в багатьох дизайнерських колекціях широкий інтервал стає елементом декору. Зазвичай виробник суміші вказує мінімальну та максимальну ширину шва на упаковці.
На ширину, крім естетики, впливає і якість затирання. Бюджетні суміші погано тримаються в вузьких швах: якщо ви не впевнені в якості затирки або в пріоритеті економія, інтервал між плитками повинен бути не менше 3-х мм. Укладаючи плитку в ніші, де стоїть пральна машина, шов краще збільшити на 0,5-1 мм: ця поверхня схильна до вібрації, а значить, затирка буде триматися гірше.
Порада: щоб відвернути увагу від затирання, вибирайте плитку середнього формату з дуже динамічним малюнком.
Коли можна і потрібно використовувати широкий шов?
Наприклад, коли у вас невеликий бюджет на ремонт. Недорога однотонна плитка та затирка контрастного кольору. Інший вдалий варіант – розкладка в італійському стилі, коли плитку світлого або теракотового відтінку спеціально кладуть з проміжком в 5-7 мм. Цей прийом гарно виглядає в інтер’єрах у стилі кантрі або прованс.

Як правильно покласти великоформатну плитку на стіну

Велика плитка точно не підійде для швидкого та недорогого ремонту. Такий матеріал можна вкладати тільки на ідеально рівну стіну – а це додаткові витрати.
Великоформатну плитку в народі називають безшовною, але тут ми маємо справу, скоріше, з маркетинговим ходом: шви все одно будуть, просто дуже тонкі. А при правильному вкладанні – майже непомітні. У технічних характеристиках плитки, як правило, вказують її калібр – коливання розміру елементів однієї колекції. Зазвичай різниця становить 3-5 мм, але плитка великого формату додатково проходить процес ректифікації – простіше кажучи, її підрізають після випалу.
Цей прийом дозволяє мінімізувати коливання розміру, але все ж не гарантує ідеального збігу. Коли розмір «гуляє» на 0,5-1 мм, різницю можна компенсувати за рахунок дуже вузького шва. Крім того, краї у ректифікованої плитки досить гострі. Якщо елемент трохи «відійде» від стіни, наприклад, при усадці будинку, поверхня без швів не тільки втратить привабливість, але й буде залишати дрібні порізи при дотику.
Ще один аргумент на користь ультратонкого шва – довговічність ремонту. Плитка може трохи розширюватися або стискатися під впливом температури. Якщо між елементами не буде швів, по поверхні швидко підуть тріщини. Тому найпрактичніший підхід – взяти хрестики товщиною близько 1 мм і покласти ректифіковану плитку за звичайною технологією.

Як незвично викласти плитку різного формату

Плитка нестандартної форми – «луска», круглі елементи та багатокутники – віддушина для дизайнера. Інше питання, що це рішення не для скромного бюджету. По-перше, така плитка найчастіше «дизайнерська», а значить, ви платите не тільки за матеріал, а й за бренд. По-друге, кожен другий плиточник скаже вам, що вона «бракована» через різницю форм і рельєфів, і він не знає, як клеїти плитку на стіну. Тому в бюджет доведеться закласти й роботу запрошеного майстра, і потенційний провал (плитку доведеться купувати з великим запасом), і більшу кількість затирки, адже іноді «складну» плитку кладуть з широкими швами. До того ж у нестандартної плитки часто «гуляють» розміри, а щоб її підрізати, доведеться купувати спеціальне обладнання.
Порада: перед тим, як класти плитку у ванній на стіну, подумайте: можливо, дорогу дизайнерську кераміку не варто різати, а досить «обрамити» фарбуванням і перетворити в декоративне панно.
«Дизайнерського» ефекту можна домогтися і зі звичайною плиткою: просто покласти її незвичним способом. Те ж укладання ромбом замість квадрата – простий, але приємний спосіб урізноманітнити інтер’єр. Повернути можна й «кабанчик» – як вертикально, так і по діагоналі, щоб домогтися ефекту укладання ялинкою. Такі фантазії гарно виглядають на кухонному фартусі, а в невеликій ванній знадобляться для акцентної стіни.
Якщо ви вирішили поєднувати плитку різних виробників (або одного бренду, але різних колекцій), звертайте увагу, знову ж таки, на калібр. При різниці хоча б у 2 мм у вас не вийде рівних стиків – в крайньому випадку, доведеться нівелювати нестиковку за рахунок широких швів. Другий важливий параметр – товщина: навіть при незначній розбіжності стіна буде виглядати нерівно та неохайно.

Як оглядати квартиру в новобудові з ремонтом від забудовника «під ключ»

Первинний ринок житла в Україні активно розвивається, що стимулює будівельні компанії залучати інвесторів новими методами. Тому забудовники збільшили пропозиції квартир з готовим ремонтом, або як ще називають такий варіант – «під ключ».
Як шукати недопрацювання та будівельні дефекти під час огляду таких квартир у процесі підписання акту прийому-передачі житла у власність клієнта.
Зараз забудовники узгоджують у договорах три варіанти обробки квартири на момент передачі у власність інвестору. Отримавши квартиру з чорновою обробкою або ремонтом під чистову обробку, інвестор проводить фінальне облаштування житла за свій рахунок.
Передача з ремонтом «під ключ» означає, що квартира готова до заселення, а витрати забудовника на повну обробку враховані в договорі та внесені до вартості житла.

Ремонт «під ключ»: свій дизайн або забудовника?

Будівельні компанії пропонують інвесторам ремонт квартир «під ключ» за стандартним і дизайнерським проектом. Дизайнерський проект створюється за запитами клієнта. Фахівці компанії-забудовника допомагають обрати оздоблювальні матеріали та комплекти обладнання, узгодять вимоги інвестора до технологічних норм і створюють проект інтер’єру. Покупець його затверджує. Якщо клієнт не зміг прийняти рішення з якого-небудь елементу проекту, забудовник визначає його сам.
Будівельники реалізують затверджений дизайн житла до здачі будинку в експлуатацію. В ході будівництва інвестор або його довірена особа контролюють роботи й приймають їх за етапами. Після введення будівлі в експлуатацію сторони підписують акт прийому-передачі. Огляд квартири не проводять, оскільки інвестор спостерігав за обробкою і поетапно приймав результати.
Стандартний варіант обробки квартири «під ключ» розробляє і здійснює забудовник, а інвестор платить за квартиру згідно з договором.
Перед підписанням акту-прийому передачі сторони оглядають квартиру та складають дефектний акт. Оскільки квартира повністю оброблена й обладнана, можливі дефекти переважно приховані, виявляються при ретельному огляді й перевірці працездатності систем. Для чіткого розуміння, що ж йому передає забудовник, клієнт може запросити експерта зі спеціалізованої компанії з будівельного аудиту житла. Цей фахівець врахує і внесе в дефектний акт непомітні для клієнта недоробки.
Дефектний акт стверджують клієнт і забудовник. Відмова зафіксувати зауваження не допускається.
Далі документ надходить на оброблення до незалежного оцінювача, який визначає об’єктивні й суб’єктивні претензії клієнта. Зауваження про недопрацюванняз першої групи забудовник зобов’язаний виправити в обумовлені терміни.
Суб’єктивні зауваження сторони врегулюють за згодою. При цьому забудовник вказує, в які терміни проведе доопрацювання. Прийшовши до згоди, сторони підписують акт прийому-передачі й житло стає власністю клієнта.
Існує ймовірність, що клієнт виявить дефекти після підписання акту прийому-передачі. Забудовники в договорі дають гарантію на квартиру, а значить повинні виправляти такі дефекти.
Можливо, що реальна, зафіксована після замірів площа квартири відрізняється від заявленої у договорі. В даний час діє норма, що реальний дефіцит житлової площі менше одного квадратного метра сторони можуть ігнорувати за згодою. Клієнт може звернутися до суду з вимогою виплатити йому компенсацію за недоотриману житлову площу. Якщо виник судовий розгляд, підписання акту-приймання передачі житла відкладається.
Якщо реальна площа квартири перевищить заявлену в договорі на більше ніж один квадратний метр, інвестор доплачує забудовнику за додану понад 1 кв.м житлову площу. Цю умову інвестор і забудовник обумовлюють у договорі.

Як виглядає квартира з ремонтом «під ключ»

У квартирі пофарбовані стіни, стелі, міжкімнатні перегородки, вкладено підлогове покриття, встановлені плінтуси. Зроблена електропроводка, встановлені розетки, вимикачі, в кімнатах на стелях виведені кабелі для головних світильників з прикріпленими патронами. Якщо встановлення світильників передбачено в проекті.
Вхідні двері встановлені з утеплювачем і зовнішнім декоративним покриттям. Навішені двері всередині квартири.
У кухні, ванній кімнаті й санвузлі пофарбовані стелі та стіни. Існує варіант, коли в цих приміщеннях поклеєні шпалери – прості або які можна перефарбувати.
У ванній і санвузлі викладені кахлем підлоги та стіни – на передбачену висоту. Встановлено унітаз, раковини, ванну, крани, змішувачі, рушникосушарки. У кухні викладені кахлем частина стіни й підлога в зоні приготування їжі. Якщо передбачено в проекті, встановлений кухонний гарнітур.

Огляд стін

Якщо стіни поклеєні шпалерами, їх поверхня повинна бути без плям і бульбашок. На поверхні стін у зоні огляду не повинно бути вклеєних шматків шпалер. Полотна одного кольору й відтінку повинні бути наклеєні рівно, без перекосів. Якщо шпалери з малюнком – елементи орнаменту на полотнах повинні збігатися. Шпалерний шов при поклейці повинен бути помітний з відстані до трьох метрів.
Якщо стіни пофарбовані, то колірний тон повинен бути рівномірний, без перепадів насиченості. Фарба повинна лежати рівно без бульбашок і напливів, її поверхня гладка.

Огляд підлоги

Якщо на підлогу викладено натуральний або штучний паркет, його поверхня повинна бути відшліфована. Важливо перевірити шліфування біля стиків стін і під радіаторами батарей. Мостини паркету повинні лежати на одному рівні без перепадів і не скрипіти, коли ними ходять.
Паркет повинен щільно прилягати до стіни, без щілин. Щілини між стіною і плінтусом повинні бути залиті герметиком, який збігається за кольором з плінтусом.
Підлогове покриття з ламінату при ходьбі не повинно видавати звуків. Якщо скрипить, значить технологічний проміжок між покриттям і стіною вузький. При ходьбі, пластини ламінату впираються в стіну й згинаються. При цьому мостини здавлюють у замках пісок і пил, що спричиняє скрип. Дефект треба виправити.

Огляд стелі

Стеля повинна бути пофарбована фарбою такого ж кольору, що й грунтовка – це дає однотонне колірне полотно. Фарба на стелі повинна лежати рівно, без напливів.

Огляд дверей

Вхідні двері повинні бути з утеплювачем і зовнішнім декоративним покриттям. Необхідна перевірка роботи замків і засувок. Якщо двері встановлені рівно – в середньому відкритому положенні вони не рухаються. Якщо встановлені з перекосом відкриті двері мимовільно закриваються. Нижній край дверей під час руху не має дряпати покриття підлоги. Лиштви дверей у зовнішньому коридорі й у квартирі щільно притиснуті до стіни, проміжки між дверною коробкою і стіною ретельно закладені.
Внутрішні двері повинні легко відкриватися і закриватися, залишатися нерухомими, якщо відкриті в середнє положення. Переконайтеся, що дверні петлі працюють безшумно. При перевірці зсувних дверей перевіряють їх вільне ковзання на підвісній системі.
У балконних дверей перевіряють, як вільно вони відкриваються і закриваються, а ручки обертаються плавно. Рівність встановлення перевіряють так само як і біля вхідних дверей – відкривають у середнє положення, відпускають і стежать за мимовільним рухом.

Огляд вікон

Треба переконатися, що на вікнах кількість секцій склопакета відповідає заявці забудовника. Ручки на рамах працюють вільно, без зусиль. Рами склопакетів встановлені без подряпин і вм’ятин, а декоративні накладки не відшаровуються. Необхідно перевірити режим провітрювання, коли рама нахиляється, утворюючи щілину для повітря.
Розсувні елементи скління балкона вільно відкриваються і закриваються, ручки рухомих секцій працюють вільно.

Огляд сантехніки

Перевірте міцність встановлення раковин і унітазу – вони не мають хитатися. У раковинах відбувається інтенсивний стік води. Під час перевірки роботи унітазу треба звернути увагу на інтенсивний злив, вільний стік води, заповнення бачка за 1-2 хвилини і відсутність протікань при наповненому бачку. Ручки кранів на умивальниках обертаються вільно. Замикання води на кранах умивальників і змішувачів відбувається без зусиль на ручках-вентилях, крани не протікають. Стічні труби повинні бути сухими, навколо них на підлозі немає напливів. На труби водопостачання встановлені опломбовані лічильники. Треба перевірити збіг встановленої моделі лічильника та заявленої у договорі.
Потрібно перевірити працездатність системи вентиляції. Якщо піднести до вентиляційного отвору запалену запальничку, її полум’я повинно нахилитися в бік отвору.

Огляд електроустаткування

Розетки повинні бути встановлені в групах рівно. Працездатність розеток перевіряють вольтметром. Також можна вставити в розетку вилку зарядного пристрою з приєднаним мобільним телефоном. Якщо в розетці струм є – на екрані мобільного спрацює індикатор зарядки акумулятора. Вимикачі повинні працювати – світло включатися і вимикатися. Висновки кабелів з патронами для головних світильників в кімнатах перевіряють – закрутивши лампочку та включивши вимикач.

Огляд системи газопостачання

У багатоквартирних будинках висотою до 16-ти поверхів допускають встановлення кухонних газових плит. Якщо в будинку реалізований такий варіант, перевірте встановлення лічильника на трубі газопостачання. Також треба перевірити збіг встановленої моделі лічильника та заявленої у договорі.

Огляд системи опалення

Радіатори опалення повинні стояти від підвіконь на 7 см, від стіни – на 2-3 см, від підлоги – на 10 см. Кріплення повинне бути надійним, декоративні панелі – без вм’ятин і подряпин. Треба перевірити роботу регулюючих кранів – вони повинні вільно обертатися.

Що краще: стіни або стелажі для зонування кімнати?

Про способи ділити простір за допомогою світла, кольору, подіуму та інших дизайнерських прийомів написано чимало. Вони хороші абсолютно всім, за одним «але»: на жаль ні світло, ні колір не зможуть розділити кімнату на батьківську та дитячу спальні, кабінет і вітальню. Загалом – виділити будь-які два простори, коли приватність важливіше декору. А ось стелажі та перегородки з цим завданням впораються майстерно. Залишилося тільки визначитися, який спосіб зонування підійде під ваші завдання.

Альтернативи в зонуванні

Зонування корисне в двох випадках: якщо у вас дуже маленька квартира, в якій не можна втрачати ні сантиметра, або, навпаки, дуже велика – і площа вимагає осмисленого підходу. Фізично кімнату розділити можна трьома способами: звести перегородку або напівперегородку; встановити розсувні системи та використовувати меблі для зонування.
Зі стаціонарною перегородкою все відносно просто: будь-яка конструкція, навіть зведена з гіпсокартону або скла, повинна бути узгоджена та внесена в план БТІ. У тому числі – і перегородка з внутрішнім вікном.
Розсувна перегородка – навіть якщо ви вмонтовуєте напрямні від стіни до стіни – це не потребує узгодження і дає можливість змінити конфігурацію приміщення без ремонту. Ті ж переваги – у зонування стелажами. Плюс можливість створити систему зберігання «на рівному місці».

Маленька квартира: секрети планування

Зонування кімнати на вітальню і спальню – одна з головних інтер’єрних завдань для власників студій. Цілісна перегородка позбавить вітальню природного світла (це не тільки незатишно, але і заборонено законом), тому вибір зазвичай падає на зонування кімнати стелажами.
Найпростіший і бюджетний варіант – встановити готові відкриті стелажі для зонування кімнати. Плюси прийому – добра інсоляція і багато місця для домашньої бібліотеки, але мінусів теж вистачає. По-перше, серед серійних моделей непросто відшукати стелаж до стелі – це значить, що простір нагорі не буде працювати. По-друге, доведеться монтувати додаткову систему зберігання під одяг (відповідно, шукати для неї місце в об’єднаній вітальні-спальні).

Зонування єдиної кімнати: користь з двох сторін

За радянських часів кімнати в «комуналках» або навіть у власних квартирах, де жила велика родина, запросто перегороджували величезною шафою. Виглядав цей імпровізований дизайн-прийом не дуже – весь час здавалося, що меблі просто стоять не на своєму місці. Щоб створити природний і стійкий образ, обирайте шафу в стилістиці інтер’єру та створюйте «прив’язку» до простору. Це може бути єдність кольору (стіни і дверцята в один тон) або матеріалів: шафа вписана в раму з дерева, яка неодноразово зустрічається в інтер’єрі квартири.
Зонування кімнати на вітальню і спальню шафою – прийом, який легко вдосконалити. Наприклад, зробити шафу двосторонньою, якщо дозволяє площа. Варіанти реалізації – виготовити модель на замовлення або просто поставити дві шафи однакової ширини спинка до спинки.

Студія-трансформер

Зонування на вітальню і спальню можна організувати і «дорогим» способом: встановити мобільні перегородки з вбудованими системами зберігання. Стелажі для такої кімнати можуть рухатися за направляючими або навіть обертатися навколо своєї осі – залежить від того, наскільки відкритою ви готові бачити спальню.

Розмірний ряд – під різні завдання

Кімната з низькими стелями та шафа: як «потрапити» в розміри та дотримати правильні пропорції? Чим нижча ваша вітальня-спальня, тим вищий й тонший має бути стелаж. Давно не секрет, що вертикальні лінії витягають кімнату вгору – і справляються з цим завданням не тільки шпалери з принтом, але й шафи.
Важливий нюанс – глибина стелажа для зонування кімнати. Стандартна глибина шафи з розсувними дверями – 60 см. Заради економії місця можна «стиснутися» до 40, але комплектувати торцевою штангою.

Стелаж-перегородка для прихожої

Стандартна висота шафи для прихожої рідко перевищує 278 см – можливий, але не найпривабливіший варіант дизайну для квартири з високими стелями. Щоб витягнути стелаж для зонування кімнати та передпокою вгору, доведеться замовляти антресолі як самостійні модулі або робити високу шафу на замовлення. Оптимальні варіанти: шафа, вбудована в нішу з гіпсокартону та підшита до стелі за допомогою декоративного молдингу, або шафа-купе.
Якщо стеля закрита листом гіпсокартону, обирайте шафу-купе з дверима підлогового кочення: все навантаження піде на підлогу, і вбудована шафа буде виглядати звичним чином. Складніші справи з натяжним покриттям: із зрозумілих причин закріпити до такої поверхні шафу неможливо. Зазвичай шафу-купе монтують у базову стелю ще до установки натяжної конструкції: у цьому випадку каркас натяжної стелі буде кріпитися безпосередньо до шафи, без проміжків.
Крім висоти важливо передбачити й оптимальну глибину меблів: 45 см буде цілком достатньо для верхнього одягу, якщо ви згодні на торцеву штангу. Для поздовжньої доведеться передбачити всі 60 см. Робити шафу ще заради економії місця – собі дорожче: наприклад, якщо глибина становить 36 см, то взуття 43 розміру всередині вже не поміститься.

Зонування невеликої кімнати на спальню і кабінет

Зазвичай стіл ставлять біля вікна, але іноді планування квартири не залишає на це шансу. Як у такому випадку розділити кімнату на дві зони? У прикладі на фото стелаж невеликої ширини примикає до спального місця на подіумі, а над столом передбачено порожній простір. Тут завжди вистачає сонячного світла та місця для руху, адже кімнату не захаращують масивні меблі.
Велика квартира: виділяємо функціональні зони
У просторих приміщеннях питання зберігання зазвичай стоїть не так гостро, а меблі для зонування грають, скоріше, декоративну роль.
Зонування кімнати стелажами дозволяє також розділити вітальню на зону відпочинку та кабінет. Найкраще із завданням впораються відкриті стелажі: оточивши робоче місце глухими шафами в стелю, ви відчуєте себе в ізоляції – не кажучи вже про недостаток сонячного світла.
Іноді в хід йде стелаж-драбинка для зонування. Це вдале рішення для витягнутих приміщень з активним дизайном: стелаж делікатно ділить студію на вітальню і їдальню, при цьому легка конструкція з книжковими полицями і квітами, не перевантажує простір.

Зонування кімнати шафою: виділяємо ванну та гардеробну

Зазвичай гардеробну при спальні облаштовують власною легкою перегородкою, але цікавий результат дає і зонування кімнати шафою-купе. За глухими розсувними фасадами одяг не збирає пил, при цьому вбиральню можна не закривати повністю.
Велика площа квартири дозволяє організувати виділений блок майстер-спальні з гардеробною та окремою ванною кімнатою. Як відокремити спальню від ванної? Зазвичай у хід йдуть ефектні скляні перегородки з текстильним маскуванням, але впораються із завданням і стелажі. Завдяки скляній задній стінці книгам і сувенірам не загрожує вогкість, а відкриті полиці не заважають природній інсоляції.
Стелажі для спальної кімнати можуть проектуватися і з глухими фасадами. В цьому випадку меблі розумно «підстрахувати» перегородкою з боку санвузла: зонування кімнати не постраждає через декілька зайвих сантиметрів, проте меблі не будуть розбухати від надлишку вологи. Не кажучи вже про те, що на задню стінку шафи керамограніт не покладеш, а на стаціонарну перегородку – цілком.

Стелаж-перегородка для дитячої

У просторій дитячій кімнаті логічно виділити декілька функціональних зон – для навчання, сну, гри – щоб дитина могла час від часу «переключатися». Щоб розділити дитячу спальню за допомогою шафи, підійде і модель-купе, і відкритий стелаж. Другий варіант підходить і для витягнутих по формі приміщень: відкриті полиці добре пропускають світло в глибину кімнати. 
Стелаж-перегородку для зонування дитячої кімнати можна організувати й уздовж приміщення. Цілісна конструкція переходить зі стіни на стелю, потім – на протилежну стіну, створюючи майже десять полиць для книг та іграшок. При цьому простір залишається візуально єдиним і вільним для гри.
Крім того, стелаж у дитячій дозволяє експериментувати з дизайном: полички-будиночки різної висоти оживляють мінімалістичний інтер’єр і напевно сподобаються маленькому власнику кімнати.

Зонування кімнати неправильної форми

Вітальня-спальня і кабінет у квартирі неправильної форми – виклик, але не вирок. Зонування кімнати за допомогою оригінального стелажа – внизу меблева група, вгорі скло – дозволяє надати вітальні форму прямокутника, а робочий стіл розташувати в трикутній секції. «Екстремальний» варіант стелажу – спеціально спроектована на замовлення композиція, але досягти такого ефекту дозволяє і звичайний довгий стелаж невеликої глибини. Кут, який утворюється між стіною і боковиною стелажа, можна закрити декоративною накладкою.

Чи варто купувати квартиру на першому поверсі?

Часто при виборі квартири, нам трапляються гідні варіанти на першому поверсі. Багато хто навіть не розглядають такі квартири, але якщо розібратися в цьому питанні докладніше, може виявитися, що боязнь жити на першому поверсі це всього лише стереотипи. Розглянемо всі за і проти покупки такого житла.
Фінансова сторона питання:
В основному, вирішальним фактором в покупці квартири є її доступна ціна. Квартири на першому поверсі зазвичай коштують на 5-10% дешевше таких же квартир, розміщених вище. Але варто пам’ятати, що доведеться витратити трохи грошей на установку грат на вікна. Сьогодні можна купити решітки для вікон недорого, тому, це не буде великою проблемою.
Переваги:
Крім меншої ціни на квартиру, великою перевагою є те, що вам не потрібно користуватися ліфтом. Це зручно, якщо у вас маленька дитина, не буде ніяких проблем зі спуском і підйомом коляски. Також, дуже зручно, що вам не потрібно довго чекати ліфт в години пік. При виборі меблів під час ремонту, не потрібно турбуватися, чи вийде її підняти на потрібний поверх.
Недоліки:
Багато хто називає основним недоліком квартири на першому поверсі низьке розташування вікон. Насправді це не завжди так. У сучасних будинках цокольний поверх робиться досить високим, тому вікна такої квартири можуть знаходитися вище рівня досяжності очей перехожих. По-іншому цю проблему можна вирішити установкою ролетів або системи жалюзі. Ще однією проблемою може стати вогкість, яка поширюється з підвалу, так що, слід вивчити це питання перед покупкою квартири.
Попит і пропозиція:
Якщо більш детально вивчити ринок нерухомості, незалежно від місця розташування, ми зауважимо, що кількість пропозицій квартир на першому поверсі досить велика. Це означає, що буде легше підібрати квартиру за адекватну ціну. Але варто враховувати, що якщо ви вирішите продати цю квартиру, то зробити це буде трохи складніше.

Топ 10 хитрощів як врятуватися у спеку у вашій квартирі

Якщо у вас ще немає кондиціонера і ви шукайте способи як врятуватися від спеки в квартирі влітку, ми постараємося розглянути всі можливі варіанти, як побороти спеку. Народні методи і різні хитрощі знайшли вихід із ситуації.

Як врятуватися від спеки в квартирі

Мінімізувати попадання в квартиру сонячних променів допоможуть фольга, спеціальні плівки, жалюзі або касетні штори.
Використання фольги – спосіб не особливо красивий і естетичний, але зате ощадливий і практичний. Як мінімум – це те, що можна зробити прямо зараз, а потім вже відправитися за придбанням кращого варіанту.
Краще будуть виглядати сонцезахисні плівки, які бувають різних ступенів прозорості. Використання такої плівки не заважає «спостерігання» і при цьому захист від сонця гарантована.
Жалюзі та касетні штори також відмінно справляються з контролем кількості світла, який потрапляє в кімнату. Тут все залежить від вашого смаку і особливостей інтер’єру.

Як остудити квартиру у спеку

Ще один спосіб, як охолодити квартиру в спеку, не використовуючи кондиціонера – це лід і вентилятор. Потрібно заздалегідь запастися і наморозить льоду, наприклад, використовуючи пластикові пляшки. Далі кладемо лід в миску, включаємо вентилятор і ефект кондиціонера гарантований. Мінус цього способу – короткочасність. Коли лід розтане, доведеться все повторити.

Провітрювання

У пікові години спеки вікна мають бути зачиненими. Це приблизно з 10 ранку і до 8 годин вечора. Мегапровітрювання краще влаштовувати рано вранці або вночі. Для цього потрібно відкрити всі вікна і включити вентилятор, щоб гаряче повітря швидше змінився холодним.

Зволоження

Спека завжди супроводжується сухістю, тому повітря в квартирі потрібно зволожувати. Якщо ви не обзавелися зволожувачем повітря, то вам допоможе звичайний пульверизатор.
Також важливо робити регулярно вологе прибирання. Якщо у вас є підлогові килими, краще їх прибрати. Для протирання підлоги холодною водою знизить температуру в приміщенні на пару градусів.

Коригування графіка

Щоб пережити спеку в квартирі, потрібно відмовитися від трудомісткого приготування страв, особливо тих, які вимагають використання духових шаф. Краще перейти на легке харчування, яке вимагає мінімальних витрат часу. Адже чим більше працює плита або духовка, тим складніше зберегти прохолоду в квартирі в спеку.

Контроль енергоспоживання

Ні для кого не секрет, що якщо прилад споживає багато енергії, то він виділяє таку ж кількість тепла. Якщо згадати, то саме так ми вчили на уроках фізики. Всі включені електроприлади виділяють тепло. Тому краще запастися економними лампочками, вимикати комп’ютер або ноутбук якщо він не використовується. Загалом, краще вимикати з електромережі все, чим в даний момент ви не користуєтеся.

Незвичайні поради

Народні способи часом дивують, але частка правди в них все-таки є. Так, наприклад, народні гуру радять в жаркий час заморожувати в морозилці… простирадла. Таке заморожування гарантує кілька годин прохолоди. Заморожувати постільна білизна краще в герметичному пакеті, щоб воно не ввібрало багато вологи з морозилки і не було неприємних наслідків при його розморожуванні.

«Плащ мушкетерів»

Якщо змочити холодною водою рушник і накинути його на плечі, це допоможе врятуватися від спеки. Також можна використовувати замість рушники дитячі пелюшки, якщо є. Вони чудово охолоджують.
Намагайтеся частіше приймати прохолодний душ, хоч по десять разів на день. Це допоможе врятуватися від спеки, навіть якщо в квартирі 40.

Бабусин метод

Боротися зі спекою в квартирі допомагають мокрі фіранки. Але в цьому методі відразу випливають недоліки:
час і трудовитрати, адже завіски швидко висихають і їх потрібно регулярно змочувати;
зниження температури при такому методі незначно – до 3 градусів;
значно підвищується вологість у квартирі.

Саморобний кондиціонер

Як позбавиться від спеки в квартирі? Зробити саморобний кондиціонер. Правда для цього потрібно бути «майстром на всі руки». У мережі є безліч схем і прикладів такого винаходу. Їх автори запевняють, що такий саморобний апарат допомагає врятувати квартиру від спеки.
На жаль, жоден спосіб повноцінно не замінює кондиціонер, але хоч трохи допоможе полегшити і перенести спеку в квартирі. Експериментуйте! І якщо у вас є більш корисні і перевірені на практиці поради, будемо раді вашим коментариям!