Як швидко утеплити квартиру?

Насправді утеплити квартиру за лічені дні можна, піде на це не так вже й багато грошей.

Отже, перше, що потрібно зробити, це замінити старі радіатори опалення на нові. Добре віддають тепло алюмінієві та чавунні батареї. Якщо у вас стоять старі залізні, з невеликою кількістю секцій — замініть їх на нові.

Що робити, якщо батареї гріють недостатньо добре, щоб забезпечити комфортний рівень температуриу квартирі? Звичайно, можна викликати сантехніка або задуматися про заміну радіаторів опалення,проте спочатку краще спробувати вирішити цю проблему самостійно за допомогою простих і доступних методів.

Чистка батареї

Такий простий спосіб, як чищення батареї, зможе в деякій мірі підвищити коефіцієнт тепловіддачі. Вся справа в тому, що  шар з пилу і бруду негативним чином позначається на роботі радіаторів опалення, знижуючи її ефективність.

Також варто перевірити, чи всі секції батареї однаково прогріваються. Якщо одна або кілька відділеньзначно відрізняються по температурі від інших, то, швидше за все, проблема полягає в тому, щобатарея засмітилася зсередини. В даному випадку необхідно викликати додому фахівця, який, використовуючи спеціальні інструменти, проведе чистку і поверне циркуляцію гарячої води всередині батареї в нормальне русло.

Збільшення площі батареї

Підвищити рівень тепловіддачі можна, збільшивши площу батареї — тепло по кімнаті будепоширюватися більш рівномірно і приміщення почне зігріватися швидше. Зробити це можна такимспособом — надіньте на радіатор центрального опалення металевий кожух, що перевершує за розміромсаму батарею. Що стосується матеріалу металевої пластини, то в першу чергу слід звернути увагу наалюміній, так як даний матеріал володіє високими показниками теплопровідності.

Штучна циркуляція повітря

Щоб тепле повітря швидше переміщувався углиб приміщення, поруч з батарей можна встановитивентилятор, який буде забезпечувати найбільш ефективну циркуляцію повітря, не даючи йому охолонути раніше, ніж він досягне віддалених ділянок кімнати.

Ізоляція стіни за батареєю

Даний спосіб вважається найбільш дієвим, а в поєднанні з попередніми методами може дати і зовсімвражаючий результат. Так, чим більше різниця в температурних значеннях між батареєю і стіною за нею, тим більшою буде втрата тепла, так як основна його частина буде вбиратися в холодну стіну. Це досить поширена проблема, оскільки радіатори центрального опалення найчастіше розташовуютьсяпід вікнами, які знаходяться на зовнішніх стінах будівлі, а вони, як відомо, найхолодніші. Для того щобтепло йшло в кімнату, а не в стіну, необхідно провести теплоізоляцію стіни за батареєю.

Після заміни батарей опалення займіться заміною вікон. Будь-які пластикові вікна на сорок процентів втримують тепло в квартирі. Попросту вони не дають теплу з кімнати виходити на вулицю.

Утепліть стіни, наклеївши тонкий рулонний пінопласт. Зверху шпалери. Таке утеплення на два градуси (гарантовано) підніме температуру в квартирі. На підлогу можна постелити килими з великим ворсом, це утеплить підлогу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.