Як оглядати квартиру в новобудові з ремонтом від забудовника «під ключ»

Первинний ринок житла в Україні активно розвивається, що стимулює будівельні компанії залучати інвесторів новими методами. Тому забудовники збільшили пропозиції квартир з готовим ремонтом, або як ще називають такий варіант – «під ключ».
Як шукати недопрацювання та будівельні дефекти під час огляду таких квартир у процесі підписання акту прийому-передачі житла у власність клієнта.
Зараз забудовники узгоджують у договорах три варіанти обробки квартири на момент передачі у власність інвестору. Отримавши квартиру з чорновою обробкою або ремонтом під чистову обробку, інвестор проводить фінальне облаштування житла за свій рахунок.
Передача з ремонтом «під ключ» означає, що квартира готова до заселення, а витрати забудовника на повну обробку враховані в договорі та внесені до вартості житла.

Ремонт «під ключ»: свій дизайн або забудовника?

Будівельні компанії пропонують інвесторам ремонт квартир «під ключ» за стандартним і дизайнерським проектом. Дизайнерський проект створюється за запитами клієнта. Фахівці компанії-забудовника допомагають обрати оздоблювальні матеріали та комплекти обладнання, узгодять вимоги інвестора до технологічних норм і створюють проект інтер’єру. Покупець його затверджує. Якщо клієнт не зміг прийняти рішення з якого-небудь елементу проекту, забудовник визначає його сам.
Будівельники реалізують затверджений дизайн житла до здачі будинку в експлуатацію. В ході будівництва інвестор або його довірена особа контролюють роботи й приймають їх за етапами. Після введення будівлі в експлуатацію сторони підписують акт прийому-передачі. Огляд квартири не проводять, оскільки інвестор спостерігав за обробкою і поетапно приймав результати.
Стандартний варіант обробки квартири «під ключ» розробляє і здійснює забудовник, а інвестор платить за квартиру згідно з договором.
Перед підписанням акту-прийому передачі сторони оглядають квартиру та складають дефектний акт. Оскільки квартира повністю оброблена й обладнана, можливі дефекти переважно приховані, виявляються при ретельному огляді й перевірці працездатності систем. Для чіткого розуміння, що ж йому передає забудовник, клієнт може запросити експерта зі спеціалізованої компанії з будівельного аудиту житла. Цей фахівець врахує і внесе в дефектний акт непомітні для клієнта недоробки.
Дефектний акт стверджують клієнт і забудовник. Відмова зафіксувати зауваження не допускається.
Далі документ надходить на оброблення до незалежного оцінювача, який визначає об’єктивні й суб’єктивні претензії клієнта. Зауваження про недопрацюванняз першої групи забудовник зобов’язаний виправити в обумовлені терміни.
Суб’єктивні зауваження сторони врегулюють за згодою. При цьому забудовник вказує, в які терміни проведе доопрацювання. Прийшовши до згоди, сторони підписують акт прийому-передачі й житло стає власністю клієнта.
Існує ймовірність, що клієнт виявить дефекти після підписання акту прийому-передачі. Забудовники в договорі дають гарантію на квартиру, а значить повинні виправляти такі дефекти.
Можливо, що реальна, зафіксована після замірів площа квартири відрізняється від заявленої у договорі. В даний час діє норма, що реальний дефіцит житлової площі менше одного квадратного метра сторони можуть ігнорувати за згодою. Клієнт може звернутися до суду з вимогою виплатити йому компенсацію за недоотриману житлову площу. Якщо виник судовий розгляд, підписання акту-приймання передачі житла відкладається.
Якщо реальна площа квартири перевищить заявлену в договорі на більше ніж один квадратний метр, інвестор доплачує забудовнику за додану понад 1 кв.м житлову площу. Цю умову інвестор і забудовник обумовлюють у договорі.

Як виглядає квартира з ремонтом «під ключ»

У квартирі пофарбовані стіни, стелі, міжкімнатні перегородки, вкладено підлогове покриття, встановлені плінтуси. Зроблена електропроводка, встановлені розетки, вимикачі, в кімнатах на стелях виведені кабелі для головних світильників з прикріпленими патронами. Якщо встановлення світильників передбачено в проекті.
Вхідні двері встановлені з утеплювачем і зовнішнім декоративним покриттям. Навішені двері всередині квартири.
У кухні, ванній кімнаті й санвузлі пофарбовані стелі та стіни. Існує варіант, коли в цих приміщеннях поклеєні шпалери – прості або які можна перефарбувати.
У ванній і санвузлі викладені кахлем підлоги та стіни – на передбачену висоту. Встановлено унітаз, раковини, ванну, крани, змішувачі, рушникосушарки. У кухні викладені кахлем частина стіни й підлога в зоні приготування їжі. Якщо передбачено в проекті, встановлений кухонний гарнітур.

Огляд стін

Якщо стіни поклеєні шпалерами, їх поверхня повинна бути без плям і бульбашок. На поверхні стін у зоні огляду не повинно бути вклеєних шматків шпалер. Полотна одного кольору й відтінку повинні бути наклеєні рівно, без перекосів. Якщо шпалери з малюнком – елементи орнаменту на полотнах повинні збігатися. Шпалерний шов при поклейці повинен бути помітний з відстані до трьох метрів.
Якщо стіни пофарбовані, то колірний тон повинен бути рівномірний, без перепадів насиченості. Фарба повинна лежати рівно без бульбашок і напливів, її поверхня гладка.

Огляд підлоги

Якщо на підлогу викладено натуральний або штучний паркет, його поверхня повинна бути відшліфована. Важливо перевірити шліфування біля стиків стін і під радіаторами батарей. Мостини паркету повинні лежати на одному рівні без перепадів і не скрипіти, коли ними ходять.
Паркет повинен щільно прилягати до стіни, без щілин. Щілини між стіною і плінтусом повинні бути залиті герметиком, який збігається за кольором з плінтусом.
Підлогове покриття з ламінату при ходьбі не повинно видавати звуків. Якщо скрипить, значить технологічний проміжок між покриттям і стіною вузький. При ходьбі, пластини ламінату впираються в стіну й згинаються. При цьому мостини здавлюють у замках пісок і пил, що спричиняє скрип. Дефект треба виправити.

Огляд стелі

Стеля повинна бути пофарбована фарбою такого ж кольору, що й грунтовка – це дає однотонне колірне полотно. Фарба на стелі повинна лежати рівно, без напливів.

Огляд дверей

Вхідні двері повинні бути з утеплювачем і зовнішнім декоративним покриттям. Необхідна перевірка роботи замків і засувок. Якщо двері встановлені рівно – в середньому відкритому положенні вони не рухаються. Якщо встановлені з перекосом відкриті двері мимовільно закриваються. Нижній край дверей під час руху не має дряпати покриття підлоги. Лиштви дверей у зовнішньому коридорі й у квартирі щільно притиснуті до стіни, проміжки між дверною коробкою і стіною ретельно закладені.
Внутрішні двері повинні легко відкриватися і закриватися, залишатися нерухомими, якщо відкриті в середнє положення. Переконайтеся, що дверні петлі працюють безшумно. При перевірці зсувних дверей перевіряють їх вільне ковзання на підвісній системі.
У балконних дверей перевіряють, як вільно вони відкриваються і закриваються, а ручки обертаються плавно. Рівність встановлення перевіряють так само як і біля вхідних дверей – відкривають у середнє положення, відпускають і стежать за мимовільним рухом.

Огляд вікон

Треба переконатися, що на вікнах кількість секцій склопакета відповідає заявці забудовника. Ручки на рамах працюють вільно, без зусиль. Рами склопакетів встановлені без подряпин і вм’ятин, а декоративні накладки не відшаровуються. Необхідно перевірити режим провітрювання, коли рама нахиляється, утворюючи щілину для повітря.
Розсувні елементи скління балкона вільно відкриваються і закриваються, ручки рухомих секцій працюють вільно.

Огляд сантехніки

Перевірте міцність встановлення раковин і унітазу – вони не мають хитатися. У раковинах відбувається інтенсивний стік води. Під час перевірки роботи унітазу треба звернути увагу на інтенсивний злив, вільний стік води, заповнення бачка за 1-2 хвилини і відсутність протікань при наповненому бачку. Ручки кранів на умивальниках обертаються вільно. Замикання води на кранах умивальників і змішувачів відбувається без зусиль на ручках-вентилях, крани не протікають. Стічні труби повинні бути сухими, навколо них на підлозі немає напливів. На труби водопостачання встановлені опломбовані лічильники. Треба перевірити збіг встановленої моделі лічильника та заявленої у договорі.
Потрібно перевірити працездатність системи вентиляції. Якщо піднести до вентиляційного отвору запалену запальничку, її полум’я повинно нахилитися в бік отвору.

Огляд електроустаткування

Розетки повинні бути встановлені в групах рівно. Працездатність розеток перевіряють вольтметром. Також можна вставити в розетку вилку зарядного пристрою з приєднаним мобільним телефоном. Якщо в розетці струм є – на екрані мобільного спрацює індикатор зарядки акумулятора. Вимикачі повинні працювати – світло включатися і вимикатися. Висновки кабелів з патронами для головних світильників в кімнатах перевіряють – закрутивши лампочку та включивши вимикач.

Огляд системи газопостачання

У багатоквартирних будинках висотою до 16-ти поверхів допускають встановлення кухонних газових плит. Якщо в будинку реалізований такий варіант, перевірте встановлення лічильника на трубі газопостачання. Також треба перевірити збіг встановленої моделі лічильника та заявленої у договорі.

Огляд системи опалення

Радіатори опалення повинні стояти від підвіконь на 7 см, від стіни – на 2-3 см, від підлоги – на 10 см. Кріплення повинне бути надійним, декоративні панелі – без вм’ятин і подряпин. Треба перевірити роботу регулюючих кранів – вони повинні вільно обертатися.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.