Долар росте – час купувати квартиру в новобудові

Практика останніх років доводить, що найкраще купувати квартиру в новобудові при значних коливаннях курсу долара.

При чому найкращим моментом є період, коли долар лише починає рости. Відповідно, для тих людей, що тримають гроші в доларах, (а таких є більшість) загальна вартість квартири суттєво зменшується. Фактично, за один день, при вдалому збігові обставин, можна зекономити до 10 % від вартості квартири.

Ринок новобудов Хмельницького зараз перенасичений, продажів не так багато як хотілося б, тому забудовники поки не поспішають піднімати ціни на квадратний метр в гривнях при росту курсу долара. Але така ситуація довго не протримається, бо собівартість квартир росте і як тільки забудовники продадуть зараз декілька квартир по «заниженій ціні» і поповнять таким чином запаси обігових коштів, – ціни одразу підуть вгору.

Після росту долара з 26 до 27, продажі новобудов вже суттєво активізувалися. Але багато покупців чекають курсу 30 і більше гривень за долар і зараз лише прицінюються до квартир. Вважаю це не зовсім доцільним, бо майже у кожного забудовника є своя стратегія ціноутворення, де на кожен курс розрахована інша ціна. І, як показав досвід 2014-2015 рр., при коливанні курсу в довгостроковій перспективі на ринку нерухомості найбільше виграють саме забудовники. Бо якщо, приміром, неліквідну квартиру ніхто не хотів брати за 250000 грн. при курсі 25, то її дуже швидко забрали за 350000 грн. при курсі 35, бо люди схильні «вестися» на ажіотаж. Потім курс відкотився знову на 25 і «щасливий» власник нової квартири залишився біля «розбитого корита» і без 100000 грн.

Тому тим людям, котрі вже визначилися з покупкою квартири, раджу купувати якнайшвидше. Якщо грошей не вистачає – краще із забудовником трохи поторгуватись чи взяти розстрочку.

Вдалих Вам покупок!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.